Trwa ładowanie proszę czekać ...

Domowy sok: chwilowa moda czy styl życia? cz I

28 sierpnia 2016

Na szczęście coraz większa liczba osób jest świadoma tego, że świeżo wyciśnięty sok pełen jest tego wszystkiego, na czym zależy nam najbardziej.

W grę wchodzą oczywiście witaminy oraz składniki odżywcze, które na nasz organizm wpływają w sposób naprawdę dobroczynny. Znaleźć można je w świeżych warzywach i owocach, ale nasz organizm przyswaja je zdecydowanie lepiej, kiedy sięgamy właśnie po sok. (http://sklep.puregreen.pl/hurom)

Przygotowanie domowego soku

Znajomość niewątpliwych zalet wynikających z picia soków sprawiła, że wiele osób uczyniła z tego styl życia.Po soki można sięgać od samego rana aż do wieczora. Oczywiście należy uwzględniać kilka zasad, które odnoszą się do pory, w jakiej sięgać można po określone rodzaje produktów.

Chcąc samodzielnie przygotowywać soki, należy przede wszystkim zaopatrzyć się w wyciskarkę bądź sokowirówkę. Oba urządzenia mają określone zalety. Dzisiaj jednak coraz częściej mówi się, że to właśnie wyciskarki do soków są lepszym wyborem. Soki, które przygotowane zostały właśnie za pomocą wyciskarki, zawierają o wiele więcej witamin i minerałów niż te, które przygotowano w sokowirówce.

Co więcej, podczas wyciskania nie dochodzi do procesu ich utleniania. W efekcie taki sok o wiele dłużej nadaje się do użycia. Na rynku znaleźć można obecnie całe mnóstwo wyciskarek do soków. Najtańsze są modele ręczne, które jednocześnie są najprostsze. Kupić można również nowoczesne technologicznie elektryczne urządzenia, które charakteryzują się pięknym wykończeniem. Dzięki temu są nie tylko urządzeniem do wyciskania soku, ale również wspaniałą ozdobą każdej kuchni.

Decydując się na zakup wyciskarki, warto zdecydować się na droższy model. Inwestując większą sumę pieniędzy, zyskamy urządzenie wielofunkcyjne, które sprawdzi się doskonale. Wyciskarki pozwalają na przygotowywanie nie tylko pysznych soków, musów oraz koktajli.

Sięgając po nie, z powodzeniem można przygotować także pyszny i zdrowy przecież dla maluchów. Warto pamiętać, że niektóre modele wyciskarek pozwalają na wybranie konsystencji soku. Taką funkcję ma między innymi model wyciskarki Hurom. Sięgając po ulubione warzywa i owoce, można przygotować pyszny sok będący unikalną w smaku kompozycją. Chcąc przygotować sok, należy wybierać jedynie świeże i dojrzałe warzywa oraz owoce.