Trwa ładowanie proszę czekać ...

Domowy sok: chwilowa moda czy styl życia? cz II

28 sierpnia 2016

Picie świeżo wyciśniętych soków to cały szereg zalet.

Dlatego warto zrobić wszystko, aby na stałe zadomowiły się one w naszym codziennym menu. Soki to możliwość przygotowania niemalże nieskończonej liczby rozmaitych kompozycji smakowych. W efekcie zaspokojone może zostać nawet najbardziej wymagające podniebienie.

Wybierając składniki, z których ma powstał sok, należy brać pod uwagę nie tylko smak, który nas interesuje, ale również to, w jaki sposób sok miałby wpłynąć na nasze zdrowie. Obecnie znaleźć można szereg rozmaitych przepisów na najróżniejsze soki, które korzystnie wpływają zarówno na naszą kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Bez przeszkód można przygotować soki, które skutecznie wzmocnią organizm, obniżą stres, usuną bezsenność, zwiększą energię życiową, sprawią, że łatwiej będzie się skoncentrować. (http://sklep.puregreen.pl/hurom)

Hitem są soki, których celem jest oczyszczanie organizmu ze szkodliwych toksyn. Odpowiednio dobierając warzywa oraz owoce, przygotować można sok, który pozwoli szybko rozprawić się z bolącym gardłem, kaszlem, zaparciami, a nawet migrenowymi bólami głowy. Każdy świeżo wyciśnięty sok posiada swoje wyjątkowe właściwości. Chcąc mieć zdrowe włosy, skórę i paznokcie, wystarczy tylko odpowiednio dobrać składniki soku. Jednocześnie nie trzeba dłużej zażywać suplementów diety pochodzących z apteki.

Picie samodzielnie przygotowanych soków zaleca się osobom niezależnie od wieku. Dlatego warto przekonać się do zmiany niekorzystnych dla naszego ciała nawyków i zdecydować się na rozpoczęcie zdrowego stylu życia. Włączenie soków do codziennej diety to dobra zmiana.

Poniżej przedstawiamy ciekawy przepisy na pyszne, a jednocześnie naprawdę zdrowe soki.

Sok poprawiający koncentrację:

-7 dużych liści szpinaku;

-półtorej dużej marchwi;

-2 łodygi selera naciowego.

Sok likwidujący stres:

- ćwiartka buraka;

- 150 gram kapusty włoskiej

- 4 pomidory

Sok na zmęczenie

-3 łodygi selera naciowego;

- pół głowy sałaty;

- 2 pomidory

Sok na bezsenność

-150 gram kiełków fasoli;

-150 gram kalafiora;

-2,5 duże marchwie

Podsumowując, dodamy jeszcze, że to, jak będzie smakował sok uzależnione jest nie tylko od posiadanych umiejętności, ale również sprzętu, którym dysponujemy. Możemy być prawdziwymi mistrzami kuchni, ale brak odpowiednich narzędzi sprawi, że nie będziemy w stanie przygotować smacznego soku.