Trwa ładowanie proszę czekać ...

O wyciskarkach Hurom część pierwsza

28 sierpnia 2016

Zwolennicy zdrowego stylu życia dbają o to, aby zdrowo się odżywiać. Z pewnością więc z przyjemnością piją świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw.

Dla większości z nich na pewno znaną marką jest Hurom. Hurom jest producentem innowacyjnych, bezawaryjnych wyciskarek do soków. Dzięki nim uzyskamy klarowny, pełen składników odżywczych sok. Są niezawodne, z pewnością nie powinno ich zabraknąć w naszej kuchni.

Jak zaczęła się historia wyciskarek Hurom?

Wyciskarki do soku i sokowirówki marki Hurom można kupić od 2009 roku. Historia marki zaczęła się jednak znacznie wcześniej, bo w roku 1974. Wtedy to w Korei Południowej założona została firma o nazwie Dong Ah Industry. Częścią tej firmy jest Hurom. (http://sklep.puregreen.pl/huromOd pierwszych dni działalności specjalnością tej koreańskiej firmy była produkcja małego sprzętu AGD. Od samego początku wyroby firmy wyróżniały się wysoką wydajnością, dzięki temu bardzo ułatwiały wykonywanie wielu prac kuchennych. W latach dziewięćdziesiątych koncern rozpoczął produkcję pierwszych nowoczesnych wyciskarek do soku. Były to horyzontalne wyciskarki jednoślimakowe.

Wyciskarka ta od razu podbiła serca klientów, ale dla koreańskiego producenta było to zachętą do dalszych prac nad udoskonaleniem wyciskarek. Konstruktorzy pracujący na potrzeby firmy zaprojektowali nowoczesną wertykalną wyciskarkę LSTS-J0606. Była ona absolutną nowością na rynku. Przez kolejne lata koreańska firma nastawiła się głównie na produkcję wyciskarek.

Urządzenia marki Hurom przez te wszystkie lata obecności na rynku zdobyły wiele nagród i wyróżnień. Dwie najbardziej prestiżowe to Złota Nagroda, którą firma otrzymał na odbywających się w amerykańskim Pittsburghu Międzynarodowych Targach oraz zdobyta na Międzynarodowej Wystawie Innowacji w Genewie Złota Nagroda.

Na czym polega konstrukcja wyciskarek Hurom?

Wyróżniają się one przede wszystkim dużą stabilnością. Ich sercem jest bardzo wytrzymała śruba, która została wykonana z tworzywa o nazwie ultem. Owoce są rozgniatane dzięki temu niezwykle powoli. Użyty do produkcji śruby ultem nie niszczy zawartych w warzywach i owocach enzymów. Soki zachowują więc pełnię niezbędnych nam składników odżywczych. Zestaw sit o różnej średnicy oczek sprawia, że w wyciskarkach Hurom można przygotować soki, które będą mieć różną gęstość i zawartość miąższu.

Urządzenia pracują niezwykle cicho, co dla wielu użytkowników jest bardzo cenną zaletą. Warto wspomnieć, że ultem to materiał wyjątkowo wytrzymały. Wolnoobrotowe wyciskarki marki Hurom posłużą nam wiele lat, są bowiem niezniszczalne.